TDI Helitrox CCR
Najbliższy termin: 10.06.2024
Cena kursu: 6800 zł
TDI Helitrox CCR
Opis kursu

Kurs TDI Helitrox CCR Diver jest kolejnym stopniem certyfikacji dla nurków, którzy chcą korzystać z półzamkniętego obiegu powietrza (CCR) do nurkowania z mieszaninami gazowymi za pomocą środka rozcieńczającego Helitrox. Celem tego kursu jest szkolenie nurków w korzyściach, zagrożeniach i właściwych procedurach nurkowania z CCR oraz rozwinięcie podstawowych umiejętności nurkowania z CCR.

Podczas tego kursu zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do bezpiecznego nurkowania z półzamkniętym obiegiem powietrza przy użyciu mieszanek gazowych. Będziesz uczyć się o korzyściach, jakie niesie za sobą nurkowanie z CCR, a także o potencjalnych zagrożeniach i właściwych procedurach postępowania. Instruktor TDI wprowadzi Cię w podstawowe umiejętności nurkowania z CCR, pozwalając na nurkowanie do maksymalnej głębokości 45 metrów / 150 stóp przy użyciu środka rozcieńczającego Helitrox, oraz stosowanie formalnej dekompresji z użyciem mieszanki powietrze/nitrox/hel.

Dołączając do tego kursu, będziesz mógł czerpać korzyści z zaawansowanej technologii CCR podczas swoich nurkowań. Będziesz mógł eksplorować głębsze obszary podwodnego świata, korzystając z odpowiednich mieszek gazowych. Kurs TDI Helitrox CCR Diver to Twój kolejny krok w nurkowaniu na zaawansowanym poziomie. Przygotuj się na fascynujące wyzwania i rozwijanie swoich umiejętności w nurkowaniu z półzamkniętym obiegiem powietrza.

Cena 6800 Brutto + cena gazów

TDI Helitrox CCR
Wymagania

1. Minimalny wiek 18

2. Dostarczyć dowód 50 zarejestrowanych nurkowań. Jeśli ukończysz crossover jednostki, przedopatrz się w 10 zarejestrowanych nurkowań CCR w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

3. Minimalny poziom certyfikacji TDI Advanced Nitrox Diver, Deco Procedures Diver lub Helitrox diver lub równoważny z agencji uznanych przez TDI

4. Jeśli rebreather jest zatwierdzonym przez TDI rebreatherem sidemount, student musi posiadać certyfikat TDI Sidemount Diver lub równoważny, dostarczyć dowód 10 zarejestrowanych nurkowań sidemount oraz wszelkie dodatkowe wymagania, jakie może mieć producent rebreatherathera sidemount.

LUB

1. Minimalny wiek 18

2. Certyfikat TDI Air Diluent CCR Diver lub równoważny

3. Minimum 30 godzin i 30 nurkowań na konkretnej jednostce CCR

4. Sześć miesięcy doświadczenia w nurkowaniu CCR

Wymagany sprzęt.

1. Kompletny rebreather w obiegu zamkniętym (może być wypożyczony) Wszelkie modyfikacje urządzenia muszą być zatwierdzone przez producenta.
2. Minimum 1 komputer nurkowy CCR i 1 zapasowy komputer OC/CCR do dofinansowania w przypadku awarii systemu

3. Maska, płetwy i odpowiednie urządzenie do cięcia linii

4. Mokry notes

5. Kołowrotek o minimum 50 metrach / 165 stopach linii

6. Lift Bag / Delayed Surface Marker Buoy (DSMB) z odpowiednim podnoszeniem i rozmiarem dla środowiska nurkowego oraz kopią zapasową. Wymagane tylko do środowiska na wodach otwartych.

7. Skafander nurkowy odpowiedni dla środowiska wód otwartych, w którym zostanie przeprowadzone szkolenie

8. Dostęp do analizatora tlenu/helu

9.Balast

10. Bailout butla z zasilaniem gazowym o odpowiedniej pojemności gazu do planowanego nurkowania

TDI Helitrox CCR
Przebieg kursu

Wody basenowe lub baseno podobne

1. Minimum 60 minut treningu w ograniczonej wodzie do maksymalnie 9 metrów / 30 stóp

Wody otwarte

1. Sesja konfiguracji sprzętu, sesja basenowa i przepłynięcie 50m po powierzchni w pełnym sprzęcie CCR muszą zostać ukończone przed nurkowaniem szkoleniowym na wodach otwartych

2. Minimum 420 minut treningu na otwartych wodach do ukończenia w ciągu minimum 7 nurkowań ze stopniowym zwiększaniem głębokości każdego dnia do maksymalnie 45 metrów / 150 stóp

Struktura kursu

1. TDI pozwala instruktorom organizować kursy zgodnie z liczbą uczestniczących uczniów i ich poziomem umiejętności

2. Egzamin końcowy może być podany ustnie, jeśli nie jest dostępny w języku, który uczeń rozumie

Czas trwania

1. Minimum 6 godzin rozwoju akademickiego i 2 godziny warsztatów konserwacji sprzętu

2. Czas trwania całego kursu musi być rozłożony na minimum 5 dni

Crossover

1. Jeśli uczeń już zakwalifikował się jako TDI Helitrox Diluent CCR Deco Procedures Diver lub równoważny chce zakwalifikować się do innego CCR uznanego przez TDI, kursant musi przestrzegać wszystkich standardów kursu specyficznych dla jednostki i spełniać wszystkie wymagania dotyczące wydajności umiejętności. Jedyne zmiany podczas crossoveru jednostki to:

a. Minimum 60 minut ograniczonego treningu wodnego do maksymalnie 9 metrów / 30 stóp

b. Minimum 240-minutowy trening na wodach otwartych do ukończenia w ciągu minimum 4 nurkowań do maksymalnie 45 metrów / 150 stóp z dwoma nurkowaniami głębszymi niż 35 metrów/115 stóp.

Rozszerzenie

1. Jeśli kursant  posiada certyfikat TDI Air Diluent lub równoważny i chce wykonać część dekompresji Helitrox tego kursu, wymagane jest tylko 240 minut w wodzie otwartej. Kursanci wykonają nurkowanie z oceną umiejętności oraz co najmniej 4 nurkowania na wodach otwartych z dwoma nurkowaniami głębszymi niż 35 metrów/115 stóp.
2. Kursant musi mieć co najmniej 30 zarejestrowanych godzin w ciągu 30 nurkowań przed zapisaniem się na kurs Helitrox deco

3. Sześć miesięcy doświadczenia w nurkowaniu CCR

4. Jeśli kursant  posiada certyfikat TDI Air Diluent Decompression i chce wykonać część dekompresyjną Helitrox tego kursu, wymagane jest tylko 120 minut w wodzie otwartej  przez minimum dwa nurkowania, przy czym oba nurkowania są głębsze niż 35 metrów/115 stóp.

TDI Helitrox CCR
Gwarantujemy
TDI Helitrox CCR
Po kursie
TDI Helitrox CCR
Zapisz się na kurs

Zapisy przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy.